SK Jičín - historie - 2021-2025

rámeček

SK Jičín - historie - 2021-2025

Jičínské fotbalové bilancování podzimu 2021:

Ohlédnutí trenéra Houšky za podzimní částí KP 2021 v SK Jičín:
K jičínskému A - týmu jsem přišel po 4. kole, když jsem mužstvo sledoval již v domácím zápase s Černilovem. Přiznám se, že se mi do této trenérské štace moc nechtělo. Vstupovat do týmu v průběhu soutěže, když neznáte hráče ani kvalitu a úroveň soutěže, je velmi obtížné. K tomu další faktory, které zde nebudu uvádět. K mému příchodu přispělo konstruktivní jednání vedení oddílu a samozřejmě i to, že jsem nahrazoval mého kamaráda z působení u týmu N. Bydžova, Pavla Obermajera, který odešel v průběhu soutěže do Mladé Boleslavi k prvoligovému dorostu U - 17.
Po převzetí A - mužstva a akceptování této nabídky jsem doufal, že navážu na jeho dobrou práci a přidám k tomu něco ze své praxe a trenérských zkušeností, což mi pomůže zvládnout toto angažmá. Navázal jsem na kvalitní práci mého předchůdce. Zároveň ovšem nesmím zapomenout na svého asistenta Petra Beneše, který se mnou společně u A - týmu působil a který mi obrovsky pomohl. Nebudu daleko od pravdy, když si myslím, že odvádí pro oddíl velmi kvalitní práci. „Děkuji Ti Petře za konstruktivní pomoc a servis".
V Jičíně jsem našel hráče, kteří mě akceptovali po trenérské stránce, kteří chtěli a šli tomu na hrací ploše naproti. Myslím, že se přesvědčili sami, že to nese „ovoce" a viděli kvalitní posun vpřed. Našel jsem zde i zapálený kolektiv lidí, kteří se starají o chod celého oddílu. Pro mne bylo třeba fascinující po příjezdu na trénink vidět na travnaté ploše ten mumraj a zapálení všech aktérů při tréninkovém procesu mládežnických družstev. To vše přispělo k tomu, že budu pokračovat u A - mužstva i na jaře.
Je samozřejmé, že ne vše bylo růžové. Společně jsme zapracovali a výsledkem je umístění v horním patře tabulky. Velký problém nastal v 6. kole ve Vrchlabí, kdy se na několik měsíců zranil kapitán Ulvr a následně i Zezulka a já stál před rozhodnutím, jak a kým tuto dvojici v obraně nahradit. Nakonec jsem vsadil na Čeřovského s Floriánem a myslím si, že na svých postech příjemně překvapili, a zvláště Čeřovský si ve většině zápasů počínal velmi dobře!! V případě nedostatku hráčů obětavě vypomohl nestárnoucí Jarda Řeháček. Páté místo v tabulce se ziskem 28 bodů je určitě úspěch. Je to třetí nejvyšší počet bodů za podzim v posledních deseti letech. Skóre 25 : 20 říká, že počtem obdržených branek jsme na 4. místě tabulky, naopak počtem vstřelených jsme 8. Do 9. kola jsme vstřelili pouze 8 gólů, potom se střelba trochu zlepšila. Pro mě jako trenéra je však důležitější herní projev. Herní projev hráčů se zlepšil a my přesto ještě stále máme na čem zapracovat a co zlepšovat. Do zápasů zasáhlo 28 hráčů, nejvíce odehrál Vrabec, Masiar, který po 2. kole nahradil zraněného Kanavala a Florián. V tréninkovém procesu je na co navázat a o to mi jde. Jsem i zvědav, zda se mi podaří zlepšit největší problém tohoto družstva, a to proměňování vypracovaných šancí, které nás stálo určitě několik zbytečně ztracených bodů!! Věřím, že se to podaří, protože jako bývalý útočník jsem měl stejný problém! Čtyřikrát jsme kopali penaltový rozstřel po remíze, třikrát jsme zvítězili - dobré 3 body. Nejvyšší výhra doma byla s Dobruškou 4:0, venku v neoblíbených Libčanech 1:5!! Nejvyšší porážku jsme utrpěli na Slávii HK 0 : 5.
K fotbalu patří ale i porážky. Pod mým vedením jich bylo několik. S Vrchlabím, Bydžovem, Slávií HK a nyní v odložené předehrávce jara i venku s Jaroměří. Pro mne je pozitivní a podstatné, že kluci na hřišti předvedli i v těchto utkáních po většinu času kvalitní herní projev. Abych je jenom nechválil. Výkon a přístup k domácímu utkání s Hořicemi mě v kabině doslova rozpálil do běla!! Ale i to k fotbalu patří. Střelecky jsme se moc nepředvedli, nejlepším střelcem podzimu je Jirka Dítě se 7 a kapitán Lánský se 6 brankami.
Na závěr bych chtěl poděkovat vedení oddílu za vytvořené podmínky, které k práci s mužstvem jsou na kvalitní úrovni. Věřím, že se na jarní pokračování soutěže dobře připravíme a budeme pokračovat v dobrých výkonech.

Ohlédnutí trenéra Beneše za podzimní částí 1. B - třídy mužů SK Jičín:
Podzimní část soutěže si myslím můžu hodnotit kladně. Velmi dobrý podzim A-týmu, který se podařilo podle mého názoru suprově v létě doplnit, se kladně přenesl i na B - mužstvo, a to i třeba proto, že jsme prostě měli větší možnosti ve skládání sestav do utkání. To potvrzuje fakt, že do 14 - ti utkání zasáhlo neskutečných 37 hráčů!!! 6 bodů ztráty na 5. místo není určitě špatné, mužstvo dobře sloužilo k hernímu vytížení hráčů, kteří se nedostali do základu v A-týmu.
Ti toho využívali, v zápasech jsme i nasazovali mladé hráče z dorostu, které jsme tímto začali připravovat na dospělou kopanou a co je zásadní, kluci nám ukázali, že s nimi při další dobré práci jejich trenérů a hlavně dobrém přístupu borců samotných, můžeme do budoucna opravdu počítat (Smolík, Jirka Matějka, Kuncíř, Adam Nálevka, Kosejk, Kopáček a Joukl) - (tímto chci poděkovat Standovi a Martinovi za skvělou spolupráci), jednak se nám podařilo zlákat do týmu další už hodně zkušené borce, kteří nám v zápasech dokázali hodně pomoci (např. číslo 5 opravdu stále žije - Olda Velich). A co je pro mě zásadní, během podzimu se ukázalo, že kluci mají zájem za B - tým hrát a snad ani jednou nebyl nějaký zásadní problém složit kompletní jedenáctku + borce na střídačku (tedy v úterý a ve středu ten problém byl, ale v pátek už na pohodu), což je posun oproti letům minulým poměrně zásadní, skoro jsem byl až smutný, že jsem nemusel shánět chrániče, kdybych nedej bože musel nastoupit (neuvěřitelný posun v tomto předvádí např. Řehy, který mě už v úterý uhání s otázkou, jak o víkendu, zatímco dříve se ho trenér v pátek musel ptát, co o víkendu, on ten četník prostě zraje jako víno!!).
Jako hráče podzimu bych za stabilní výkony na pravém beku označil Tomáše Klabana „Klábu", i když mě někdy vytáčí, balón s ním někdy nepěkně laškuje, ale fotbal hraje srdcem a dře do úmoru!! Ten také jako jediný odehrál všech 14 zápasů. Do 13 - ti nastoupil Kubíček, do 12 - ti Louda, do 11 - ti brankář Švorc a do 10 - ti Řeháček a Velich. Mužstvo ve 14 - ti zápasech vstřelilo 23 branek, nevíce Matějka V. a Kubíček - 5. Tým obdržel 1 ČK (Malý) a celkem 20 ŽK.
Jako pozitivum z hlediska B-týmu vidím i to, že kvůli zdravotním problémům hráčů A-týmu (což samozřejmě zase pozitivní není, aby to nevyznělo špatně, z těch zranění jsem byl a jsem pořád dost smutný, klukům je v žádném případě nepřeji a už se těším, až budou zpátky na hřišti v plné přípravě) se borci jako Čeřovský a Lukáš Holer stali pevnou součástí základní sestavy áčka, kde rozhodně nezklamali a pomohlo jim k tomu herní vytížení, které v letech minulých měli právě v béčku a to tím pádem dokládá nutnost ho mít a držet si ho. A my jsme v béčku tyhle kluky museli na hřišti prostě nahradit a myslím, že se to docela povedlo. Co mě mrzí je, že náskok na sestupové příčky není nijak výrazný a do jarních bojů rozhodně nepůjdeme v klidu, tady vidím problém v bodově nezvládnutých zápasech s týmy Kocbeří a Kobylic, bodovat v těchto utkáních za 3 body, tak je náš náskok na spodek tabulky komfortnější (oběma bychom se vzdálili) a v podstatě bychom měli nakročeno do první poloviny tabulky, odehráli jsme i některá další utkání, v nichž jsem si vytvořili velké množství šancí, jenže je neproměnili a nakonec vyhráli třeba jen na penalty, což je prostě zase ztráta bodu do tabulky, hodně mě mrzí že se dlouhodobě zranil Kirschner, delší zranění měl i Jiřička. U některých mladších borců bych byl rád, aby dokázali lépe skloubit pracovní (školní) povinnosti s docházkou na trénink a následnou účastí v zápasech, 2-3 borci jsou nyní výkonnostně na tom určitě hůř, než by měli být a nehrají na úrovni, na kterou bez debat mají a je to u nich právě v tom přístupu výše uvedeném.
Nemůžu samozřejmě vynechat negativní dojem z posledního utkání ve Skřivanech, které bylo vlastně prvním jarním, jednak jsme tím pádem podzim zakončili tak jak jsme ho začali, tedy porážkou od tohoto týmu, jednak to byl debakl, s kterým se jen tak neumím ztotožnit, no každopádně nám tento mač ukázal, že máme na čem pořád pracovat a přes zimu se snažit zlepšit asi úplně všechno, aby už nikdy takovýto herní výpadek nenastal a abychom se rychle posunuli tam, kde chceme být, tedy do první poloviny tabulky. Nemáme tam daleko, ale musíme proto udělat všichni ještě víc. A věřím, že po jaru budu spokojen ještě víc já i všichni, kdo se na chodu béčka podílejí.